W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsultacje dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

08.06.2021

Zdjęcie przedstawia przedstawicieli OSP i PSP w trakcie konsultacji dotyczących projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej

W dniu 8 czerwca br. na terenie powiatu olsztyńskiego w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Barczewie odbyły się kolejne konsultacje regionalne dotyczące projektu ustawy o ochotniczej straży pożarnej.

W rozmowach udział wzięli przedstawiciele OSP z siedmiu powiatów: Olsztyna, Szczytna, Nidzicy, Lidzbarka Warmińskiego, Bartoszyc, Kętrzyna i Mrągowa. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Barczewa Pan Andrzej Maciejewski. 

Do reprezentowania ochotniczych straży pożarnych zaproszeni zostali przedstawiciele zarządów oddziałów powiatowych ZOSP RP, przedstawiciele jednostek OSP będących w KSRG oraz niebędących w systemie.

Udział w spotkaniu wzięli również samorządowcy łączący funkcje związane z ochotniczymi strażami pożarnymi, komendanci powiatowi i miejscy z powyższych powiatów oraz członkowie powołanego przez  Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP zespołu. Uwagi przekazane przez przedstawicieli OSP zostaną przekazane Komendantowi Głównemu PSP w celu prowadzenia dalszych prac nad projektem.

Dodatkowo w powiecie olsztyńskim w ramach zadań własnych od połowy maja br. prowadzone są z udziałem członków OSP konsultacje społeczne w/w projektu ustawy, które mają doprowadzić do wspólnych i konstruktywnych wniosków, umożliwiających wypracowanie na szczeblu krajowym jak najlepszych rozwiązań porządkujących, regulujących i zabezpieczających szereg istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem jednostek OSP.

 

 

Zdjęcia (3)