W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Obóz kondycyjno-szkoleniowy SGRW - Rzędkowice 2021

16.07.2021

Obóz kondycyjno-szkoleniowy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Olsztyna

W dniach 05-10.05.2021 r odbył się obóz kondycyjno-szkoleniowy dla Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wysokościowego z Olsztyna (JRG 2) i Gołdapi. W zgrupowaniu uczestniczył koordynator wojewódzki ds. ratownictwa wysokościowego KW PSP Olsztyn asp. Paweł Zapadka oraz instruktor ratownictwa wysokościowego Kajetan Ginter (instruktor Organizacji Technik Dostępu Linowego, wielokrotny medalista największych zawodów ratownictwa wysokościowego w Polsce i na świecie) .

Okolice jury krakowsko-częstochowskiej oferowały do ćwiczeń ciekawe formacje skalne oraz jaskinie pionowe i poziome.

W trakcie obozu zrealizowano:

- ćwiczenia poręczowania w terenie eksponowanym,

- nocną akcję ratowniczą, wyciągnięcia poszkodowanego z poziomej jaskini (jaskinia Berkowa),

- akcję ratowniczą w terenie skalnym z wykorzystaniem noszy,

- elementy wspinaczki skalnej,

- eksplorację jaskini Studnia Szpatowców.

Intensywny czas ćwiczeń spędzony w pięknym otoczeniu jury krakowsko-częstochowskiej pozwolił wszystkim członkom SGRW Olsztyn i Gołdap, na udoskonalenie znanych i poznanie nowych technik wykorzystywanych podczas akcji ratownictwa wysokościowego.  Utrzymanie wysokiego poziomu wyszkolenia ratowników SGRW z pewnością pozytywnie wpłynie na sprawną realizację zadań służbowych w rodzimym rejonie operacyjnym KM PSP w Olsztynie.

Opracowanie: st. asp. Łukasz Prot

 

Zdjęcia (8)