W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cwiczenia dla III Kompanii Gaśniczej WOO „Namysłów”, VI Kompanii Gaśniczej WOO „Opole”

01.07.2021

Kompanii Gaśniczej WOO „Namysłów”, VI Kompanii Gaśniczej WOO „Opole”

01.07.2021 roku na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Olesno odbyły się ćwiczenia dla III Kompanii Gaśniczej WOO „Namysłów”, VI Kompanii Gaśniczej WOO „Opole”.

W ćwiczeniach wzięło udział osiem zastępów jednostek OSP

z terenu miasta Opola oraz powiatu opolskiego wchodzących w skład VI Kompanii Gaśniczej WOO "Opole" przy wsparciu zastępu SW-3000 z JRG nr 3 z siedzibą w Niemodlinie.

Dowództwo kompanii stanowili funkcjonariusze KM PSP w Opolu. Celem głównym ćwiczeń było sprawdzenie możliwości operacyjno – taktycznych Kompanii Gaśniczych WOO podczas gaszenia pożarów lasów oraz zapewnienie adekwatnego zaopatrzenia w wodę do celów gaśniczych, w tym dostarczanie wody na duże odległości.

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze KW PSP w Opolu jako rozjemcy, KP PSP w Oleśnie, zastępy gaśnicze z powiatów opolskiego, namysłowskiego i kluczborskiego, pracownicy Lasów Państwowych, WCZK, funkcjonariusze Policji (łącznie 28 samochodów i 116 osób).

Zdjęcia (4)