W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia „Eksplorator 2021”

15.07.2021

Ćwiczenia „Eksplorator 2021”

W dniach 14,15,16 lipca 2021 roku na terenie składowiska odpadów paleniskowych w Opolu przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne dla Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego „Opole”. 

Założeniem ćwiczeń był upadek z wysokości osoby postronnej, która dostała się nielegalnie na teren obiektu. Mężczyzna wchodząc na komin, stracił równowagę i spadł kilka metrów w dół na małą galerię spocznikową. Poszkodowany doznał urazu nogi i ręki, był przytomny. Galeria znajdowała się na wysokości kilkunastu metrów w miejscu trudnodostępnym. 

Przebieg ćwiczenia realizowanego przez Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego „Opole” polegał na dotarciu ratowników do poszkodowanego za pomocą technik alpinistycznych,  udzieleniu mu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) a następnie transporcie na dół. 

W ćwiczeniach udział wzięli funkcjonariusze KM PSP w Opolu. Kierownikiem ćwiczeń był – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KW PSP Opole, kierującym działaniami – Dowódca SGRW „Opole”. Rozjemcami byli funkcjonariusze KW PSP w Opolu oraz KM PSP w Opolu.

Zdjęcia (3)