W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ćwiczenia Powiatowe w Rudzie Śląskiej

28.06.2021

Ćwiczenia Powiatowe w Rudzie Śląskiej na terenie kompleksu "Przystań"

W dniu 28 czerwca 2021 roku w rejonie kompleksu "Przystań" w dzielnicy Kochłowice w Rudzie Śląskiej odbyły się ćwiczenia powiatowe zorganizowane prze Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. 

Tematem ćwiczeń było "Dostarczanie wody na duże odległości", a jednym z ich głównych założeń dostarczenie wody do gaszenia pożaru lasu z wykorzystaniem naturalnego zbiornika wodnego znajdującego się w rejonie ćwiczeń. Podczas tego praktycznego szkolenia doskonalono współdziałanie jednostek Państwowej Straży Pożarnej z Ochotniczą Strażą Pożarną w Rudzie Śląskiej. Ponadto sprawdzono umiejętności ratowników w zakresie wykorzystania sprzętu ratowniczego znajdującego się na wyposażeniu jednostek ratowniczo - gaśniczych PSP oraz jednostki OSP w Rudzie Śląskiej. Ćwiczenia pozwoliły na koordynację łączności, doskonalenie współpracy kadry dowódczej oraz umiejętności manewrowania samochodami pożarniczymi na terenach leśnych.

Opracowanie: st. kpt. Maciej Małczak
Zdjęcia: KM PSP Ruda Śląska

Zdjęcia (6)