W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w triathlonie

22.08.2021

Baner z II Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Triathlonie nad Zalewem Kraśnickim.

22 sierpnia 2021 r. nad Zalewem Kraśnickim odbyły się z II Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie.

Triathlon jest wielopłaszczyznową dyscypliną sportu, która jest połączeniem pływania, jazdy na rowerze i biegu wymagającą od zawodników ponadprzeciętnej wytrzymałości i kondycji. Zawody charakteryzują się swoistą walką z własnymi słabościami i dążeniem do przełamania kolejnych barier możliwości swojego organizmu. Głównym mottem zawodów jest: „Przegrywają jedynie nieobecni”.

W Mistrzostwach tych udział wzięło 45 strażaków z całego kraju. Reprezentanci komend wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich rywalizowali w konkurencjach indywidualnych oraz sztafetach na dystansie olimpijskim (1,5 km pływanie, 40 km jazda na rowerze, 10 km bieganie).

Znakomity rezultat osiągnął reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej mł. ogn. Martin Dobkowski zdobywając 3 miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn. Ponadto funkcjonariusz naszej Komendy zdobył 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz 7 miejsce w kategorii open (dystans olimpijski).

 

Opracowanie: st. kpt. Maciej Małczak
Zdjęcia:  Daria Dobkowska-Szefer

Zdjęcia (3)