W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w opuszczonym budynku

01.07.2021

Pożar budynku w Rudzie Śląskiej przy ul. Korfantego 2

W dniu 01 lipca 2021 roku około godziny 21:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Miejskiego w Rudzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku przy ul. Korfantego.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pożarem objęty jest jednokondygnacyjny budynek, z którego płomienie wydostają się na dach oraz pali się budynek gospodarczy znajdujący się na terenie posesji. Natychmiast podjęto działania gaśnicze z równoczesnym przeszukiwaniem budynku. Podczas działań z budynku strażacy ewakuowali nieprzytomnego mężczyznę, wobec którego wdrożyli kwalifikowaną pierwszą pomoc, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Pomimo intensywnych działań mężczyzny nie udało się uratować. W działaniach uczestniczyło 7 samochodów, 22 strażaków państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. Akcja zakończyła się po godz. 1 w nocy.

 

Opracowanie: st. kpt. Maciej Małczak
Zdjęcia: KM PSP Ruda Śląska

Zdjęcia (4)