W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przełączenie numeru 998 na numer 112

po lewej stronie na czerwonym tle napis Przełączenie numeru alarmowego 998 na numer 112, logo oraz podpis Państwowa Straż Pożarna Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach, po prawej stronie na białym tle numer 112

Od 9 września 2021 roku mieszkańcy województwa śląskiego dzwoniąc na numer 998 połączą się bezpośrednio z operatorem numeru alarmowego 112. Numer przełączany będzie sukcesywnie w każdym powiecie, aż docelowo obejmie całe województwo. To usprawnienie systemu powiadamiania ratunkowego, które pozwoli na sprawniejsze powiadamianie i dysponowanie odpowiednich służb.
W Rudzie Śląskiej przełączenie numeru 998 zaplanowano na dzisiaj, tj. 15 września 2021.
Numer 998 wciąż będzie funkcjonował, jednak każdy, kto na niego zadzwoni, nie połączy się z Państwową Strażą Pożarną jak dotychczas, a z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który zakwalifikuje zgłoszenie i przekaże je do odpowiednich służb.