Strażak z Rudy Śląskiej wicemistrzem Polski w Triathlonie.

07.08.2022

Zdjęcie przedstawia strażaka w tle samochodu pożarniczego po zdobyciu 2 miejsca na mistrzostwach polski w triathlonie.

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w powiecie Kraśnickim zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Strażaków w Triathlonie.

W tegorocznych zawodach wzięło udział 35 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, którzy rywalizowali w niezmiennej formule pokonując dystans w trzech dyscyplinach sportowych: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze oraz 10 km biegu. Triathlon uznawany jest za niezwykle trudną i złożoną dyscypliną sportu, wymagającą od zawodnika wyjątkowej kondycji, wytrzymałości i charakteru. Integralną częścią triathlonu jest tzw. czwarta dyscyplina nazywana dyscypliną przejścia. Zawodnik musi się spieszyć pomiędzy zmianą dyscypliny, by nie stracić cennych minut.

Ogn. Martin Dobkowski – reprezentant Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej zdobył 2 miejsce w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn. Ponadto funkcjonariusz uplasował się na 7 miejscu w kategorii open oraz na 3 miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Opracowanie: st. kpt. Maciej Małczak

Zdjęcia: Daria Dobkowska - Szefer