W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dwa groźne pożary w Skierniewicach

Na zdjęciu widać strażaków udzielających pierwszej pomocy osobie ewakuowanej z mieszkania objętego pożarem.
18 lutego 2021 r. w Skierniewicach przy ulicy Rawskiej doszło do pożaru rozdzielni elektrycznej na terenie zakładu produkcyjnego - na miejscu interweniowały zastępy JRG Skierniewice oraz Pogotowie Energetyczne, nikt nie odniósł obrażeń. Zgłoszenie do SKKM wpłynęło o godzinie 8:35.
O godzinie 12:40 otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o pożarze w Skierniewicach przy ulicy Olszewskiej. Doszło tam do pożaru mieszkania - w trakcie przeszukania znaleziono nieprzytomnego lokatora (mężczyzna lat 65), któremu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy. Osoba poszkodowana została przejęta przez ratownika medycznego z przybyłego zespołu ratownictwa medycznego, a następnie przetransportowana do szpitala w Skierniewicach. Na miejscu zastępy JRG, ZRM i Policja. Gdyby nie szybka reakcja i informacja od sąsiadów o zadymieniu mogłoby dojść do tragedii!
W obydwu przypadkach zabezpieczenie operacyjne rejonu zapewniali Druhowie z OSP Skierniewice.

Zdjęcia (2)