W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nocny pożar stodoły w Przytorze

29.03.2021

29 marca 2021 r. ok. godz. 02:49 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły w Przytorze

Strażacy dogaszają pogorzelisko pianą gaśniczą.

Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG nr 2, zastęp z WSP Ognica oraz OSP Karsibór i OSP Przytór. W momencie dojazdu ma miejsce zdarzenia pożar całkowicie obejmował wypełniony słomą oraz drewnem budynek stodoły o powierzchni około 150 m2. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że w obiekcie nie ma ludzi, są natomiast zwierzęta, tj. około 40 kur i 30 królików, z których większość niestety zginęła w pożarze. Działania skupiły się na obronie pobliskiego garażu, w którym znajdował się ciągnik rolniczy oraz próbie ugaszenia ognia. Z uwagi na niewystarczającą ilość wody do gaszenia do pożaru zadysponowano także zastęp z JRG nr 1 w Świnoujściu oraz 2 zastępy z Posterunku PSP w Międzyzdrojach.  Do wykonania dostępu do głębiej położonych zarzewi ognia wykorzystana została prywatna koparko-ładowarka. W celu zwiększenia skuteczności działań wykorzystano pianę gaśniczą. Działania trwały ponad 8 godzin, straty oszacowano na 15 tysięcy zł, a uratowane mienie na 10 tysięcy zł.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia (3)