W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie strażaka odchodzącego na emeryturę

05.05.2021

05 maja 2021 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Świnoujściu odbyło się pożegnanie strażaka, który przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

Wspólne zdjęcie

30 kwietnia 2021 roku na zaopatrzenie emerytalne przeszedł funkcjonariusz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu ogniomistrz Robert Stawicki. Służbę w PSP rozpoczął od stanowiska stażysty w roku 1999 i przechodził stopniowo po szczeblach kariery zawodowej. Jego zadania zawsze były związane z czynnym udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Ogniomistrz Robert Stawicki zajmował kolejno stanowiska: stażysta, młodszy ratownik a swoją karierę zawodową zakończył jako ratownik-kierowca.

Podczas swojej służby świeżo upieczony emeryt uczestniczył w bardzo wielu akcjach. Za udział w dwóch otrzymał wyróżnienie.

Za udział w akcji gaśniczej w dniu 05.09.2018 r. podczas pożaru kamienicy przy ul. Armii Krajowej został wyróżniony nagrodą pieniężną Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu. 

Za wykazanie się profesjonalizmem i doświadczeniem zawodowym jako operator drabiny mechanicznej podczas działań w dniu 27 lipca 2020 r. polegających na transporcie otyłego mężczyzny z mieszkania do karetki ratownictwa medycznego został wyróżniony listem gratulacyjnym Komendanta Głównego PSP oraz nagrodą pieniężną Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu.                                                

Opracowanie: bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia (6)