W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochód w Kanale Piastowskim

15.03.2021

15 marca 2021 o godz. 16:39 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie z WCPR o samochodzie, który przy ul. Karsiborskiej wjechał z nabrzeża do wody.

Pojazd na nabrzeżu

Dwie osoby wypłynęły o własnych siłach i potrzebowały pomocy medycznej, natomiast pojazd zatonął w Kanale Piastowskim. Do zdarzenia zadysponowano siły PSP, Policji, Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i Portu Wojennego Świnoujście. Działania strażaków w pierwszej fazie polegały na wsparciu ZRM podczas udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. W dalszej kolejności strażacy oświetlili teren działania, a Grupa Nurków – Minerów 8. FOW zlokalizowała pojazd osobowy oraz przeszukała dno w jego pobliżu. Potwierdzono informację o braku dodatkowych poszkodowanych. Pojazd przy pomocy dźwigu z Portu Wojennego Świnoujście wyciągnięto na nabrzeże. Ratownicy dodatkowo przeszukali samochód nie stwierdzając osób w pojeździe i odłączyli akumulator. Na tym działania zakończono.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Wojciechowski, KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia: KM PSP w Świnoujściu

Zdjęcia (10)