W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Filmy edukacyjne dla dzieci

Rysunek przedstawia chłopca w hełmie z pióropuszem oraz dużego stwora z rogami

Filmy powstały w ramach realizacji rządowego programu wspomagania  organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, zadanie nr 6 celu szczegółowego nr 4 – Tworzenie warunków do prowadzenia w jednostkach PSP praktycznych zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowego. 

ORE zadbało również o dzieci niedosłyszące, wersje filmów z napisami znajdziesz tutaj.
Poniższe filmy także posiadają wgrane napisy.


Cele ogólne spotkań edukacyjnych w „Ognikach” to: kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, wdrażanie do prawidłowych nawyków w zakresie używania domowych urządzeń elektrycznych, utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych, prezentacja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz przedstawienie specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych umundurowania i sprzętu przeciwpożarowego.

Filmy można wykorzystać zarówno przed spotkaniem ze strażakami w salach edukacyjnych, jak i po wizycie w strażnicy, w celu lepszego przyswojenia zdobytej wiedzy.

PALĄCE SIĘ UBRANIE

CO ZROBIĆ, W RAZIE ZAPALENIA SIĘ UBRANIA NA SOBIE, LUB NA KIMŚ.
PO OBEJRZENIU FILMU BĘDZIESZ WIEDZIEĆ JAKIE CZYNNOŚCI WYKONAĆ W RAZIE ZAPALENIA SIĘ UBRANIA NA TOBIE LUB KOLEDZE (KOLEŻANCE).

POŻAR W DOMU LUB W SZKOLE

CO ZROBIĆ W PRZYPADKU POŻARU W DOMU, LUB W SZKOLE.
FILM PRZEDSTAWIA OPIS PRAWIDŁOWYCH I NIEPRAWIDŁOWYCH ZACHOWAŃ W PRZYPADKU POŻARU W POMIESZCZENIU.

WZYWANIE POMOCY

PO OBEJRZENIU FILMU BĘDZIESZ WIEDZIEĆ, JAK NALEŻY PRAWIDŁOWO WEZWAĆ STRAŻ POŻARNĄ. JAKIE DANE NALEŻY PODAĆ DZWONIĄC POD NR 998 LUB 112 I JAK SIĘ ZACHOWAĆ, GDY STRAŻ POŻARNA PRZYBĘDZIE NA MIEJSCE ZDARZENIA.

POŻAR W LESIE LUB NA ŁĄCE

PO OBEJRZENIU FILMU BĘDZIESZ WIEDZIEĆ CO ZROBIĆ, GDY ZAUWAŻYSZ POŻAR NA OTWARTYM TERENIE. POZNASZ RÓWNIEŻ ZAGROŻENIA, JAKIE NIESIE ZA SOBĄ WYPALANIE TRAW, JAK UNIKNĄĆ NIEBEZPIECZEŃSTW DLA SIEBIE, INNYCH ORAZ OTOCZENIA. PODSTAWOWE ZASADY, ABY UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA POŻAREM PODCZAS PRZEBYWANIA NA ŁONIE NATURY. PRZEDSTAWIENIE ZAGROŻEŃ W RAZIE POŻARÓW RÓWNIEŻ DLA PRZYRODY.

ZNAKI EWAKUACYJNE

PO OBEJRZENIU FILMU BĘDZIESZ ZNAĆ ZNAKI EWAKUACYJNE ORAZ ZASADY BEZPIECZNEJ EWAKUACJI.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}