W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kampania "Stop pożarom traw"

Plakat dot. kampanii Stop pożarom straw. Przedstawia drzewo pionowo podzielone. Z jednej strony zielona trawa i liście na drzewie a z drugiej ogień palący gałęzie i trawę.

FanPage Kampanii: https://www.facebook.com/stoppozaromtraw/
Strona poświęcona kampanii: http://www.stoppozaromtraw.pl/ – tu znajdziesz wszystkie potrzebne materiały!

Kampania „Stop Pożarom Traw” trwała od 13 marca do 30 kwietnia 2020 r. Jej przebieg ze względu na pandemię koronawirusa ograniczał się do propagowania w mediach, także portalach społecznościowych, bezpiecznego zachowania się w obszarach przyrodniczych. Dzięki aktywności oficerów prasowych w całym kraju wiedza ta dociera do wielu ludzi.

Od początku roku Państwowa Straż Pożarna odnotowała 18 ofiar śmiertelnych i 103 osoby poszkodowane w pożarach traw. Od początku roku strażacy gasili 29 993 pożarów traw i nieużytków rolnych. W marcu odnotowaliśmy 10 843, a w kwietniu 17 235 pożarów traw. Od początku roku strażacy gasili 4168 pożarów w lasach.

Z najpoważniejszym pożarem strażacy walczyli niemal przez tydzień w Biebrzańskim Parku Narodowym. Dzięki wsparciu samolotów i śmigłowców gaśniczych dysponowanych przez Lasy Państwowe, a także statkom powietrznym Policji i Straży Granicznej strażacy opanowali pożar, który objął niemal 6 tys. ha.

Kampania była prowadzona razem z MSWiA oraz Lasami Państwowymi.

{"register":{"columns":[]}}