W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Bezpieczne Wakacje 2021 r.

19.06.2021

„ Bezpieczne Wakacje” podczas pikniku charytatywnego „Moto Serce” w Białogardzie. Na zdjęciu strażak omawia założenie do ćwiczeń. W tle samochód strażacki, z lewej strony pojazd wykorzystywany do ćwiczeń.

19 czerwca 2021 roku w ramach akcji „ Bezpieczne Wakacje” zastęp strażaków z KP Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie uczestniczył w pikniku charytatywnym „Moto Serce” zorganizowanym przez Towarzystwo Motocyklowe „MC Boruta” z Białogardu.     Strażacy wykonali i omówili symulację zdarzenia ratowniczego wynikłego na skutek wypadku komunikacyjnego. Tym razem działania strażaków różniły się od dotychczasowych podobnych przedsięwzięć. Celem pokazu było zaproponowanie rozwiązań i algorytmów ratowniczych, które mogą być wykorzystane przez wszystkich użytkowników dróg publicznych. W związku z powyższym zrezygnowano z użycia specjalistycznego sprzętu a strażacy wcielili się w przypadkowych świadków wypadku. W ramach pokazu zademonstrowano i omówiono następujące zagadnienia:

  1. Zabezpieczenie miejsca zdarzenia (użycie pojazdu i trójkąta ostrzegawczego),
  2. Rozpoznanie sytuacji i zagrożeń,
  3. Ocena stanu poszkodowanego i własnych możliwości,
  4. Wezwanie pomocy,
  5. Udzielenie pomocy i w uzasadnionych przypadkach ewakuacje poszkodowanego,
  6. Sposób prawidłowego gaszenia pojazdu z użyciem gaśnicy proszkowej.


Wszystkie elementy zostały przedstawione w sposób możliwy do realizacji przez osoby przypadkowo będące świadkami wypadków komunikacyjnych.

Opracowanie: mł. kpt. Sylwester Jerenkiewicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Białogardzie

Zdjęcia (4)