W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podziękowanie dla ratowników medycznych

31.05.2021

Zdjęcie przedstawia ratowników medycznych Zygmunta Skrzyniarza i Aleksandra Strzeleckiego podczas uroczystości wręczania podziękowań i drobnych upominków w KP PSP w Białogardzie. Na zdjęciu z lewej strony kolejno: Zastępca Starosty Białogardzkiego pan Sebastian Balcerzak, Komendant Powiaty PSP w Białogardzie st. bryg. Jacek Szpuntowicz, Starosta Białogardzki pan Piotr Pakuszto. Ratownicy stoją frontem do fotografa, na tle samochodów strażackich. Z prawej strony szereg strażaków podziału bojowego w ubraniach koszarowych

31 maja 2021 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Białogardzie odbyła się uroczystość wręczenia podziękowań ratownikom medycznym, którzy w nocy 29 maja 2021 roku uratowali z pożaru czteroosobową rodzinę. Około godziny 3.40 w budynku mieszkalnym dwurodzinnym w miejscowości Dobrowo w powiecie białogardzkim doszło do pożaru. Informację o zdarzeniu przekazał do stanowiska kierowania Zespół Ratownictwa Medycznego, który jadąc do zgłoszenia zauważył ogień i podjął działania ratownicze. Medycy zaalarmowali śpiącą matkę z trójką dzieci i ewakuowali na zewnątrz obiektu. Pożar ugasili strażacy z JRG PSP w Białogardzie i druhowie z OSP w Tychowie. Za swą bohaterską postawę podziękowanie i drobne upominki  z rąk Komendanta Powiatowego PSP w Białogardzie st. bryg. Jacka Szpuntowicza, Starosty Białogardzkiego pana Piotra Pakuszto i Zastępcy Starosty Białogardzkiego pana Sebastiana Balcerzaka odebrali pan Zygmunt Skrzyniarz i pan Aleksander Strzelecki. Kolejnym powodem do dumy białogardzkich strażaków jest fakt, że st. str. Aleksander Strzelecki jest strażakiem – stażystą w KP PSP w Białogardzie.

Opracowanie: Jacek Twardoń
Zdjęcia: Jacek Twardoń

Zdjęcia (5)