W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych

24.03.2021

Zdjęcie przedstawia Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka na briefingu prasowym w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowy. Komendant w czarnej bluzie polarowej i maseczce stoi przed mikrofonem. Po lewej stronie zdjęcia znajduje się lekarz w białym fartuch i maseczce, po prawej wiceminister MSWiA Błażej Pobożny w garniturze koloru szarego i maseczce. Za placami komendanta przez oszklenie widoczne są sektory stadionu

24 marca 2021 r. o godzinie 14.00 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C „służby mundurowe".

Przystąpienie do szczepień poprzedzone było briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego a także komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. „Każdego dnia służby mundurowe dbają o bezpieczeństwo obywateli a od roku są na pierwszej linii walki z pandemią” – podkreślił podczas konferencji wiceminister Błażej Poboży. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał słowa podziękowania dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uruchomienie szczepień dla służb mundurowych. Ponadto, do funkcjonariuszy i druhów skierował słowa „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy". Komendant Bartkowiak podziękował również za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Po konferencji rozpoczęto proces pierwszych szczepień, któremu poddał się m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wraz zastępcą, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 4 i zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP nr 6 KM PSP m. st. Warszawy. Łącznie zaplanowano w tym dniu szczepienie dla 45 funkcjonariuszy PSP. Dalsze szczepienia będą odbywały się w następnych dniach zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień.

Na dzień 23 marca br. wśród strażaków PSP i OSP odnotowano 4044 „ozdrowieńców” (3639 PSP/405 OSP), jednak wciąż pojawiają się nowe zachorowania. W związku z tym dla dobra wszystkich funkcjonariuszy i ich rodzin oraz całego społeczeństwa, Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał podczas dzisiejszej konferencji na PGE Narodowym oraz w formie poniżej zamieszczonego listu apel do wszystkich strażaków, którzy przeszli chorobę COVID-19 lub mają potwierdzoną obecność przeciwciał w organizmie, o oddawanie osocza – jest ono składnikiem krwi, który skutecznie wspomaga leczenie COVID-19.

Na zdjęciu znajduje się tekst pisany apelu Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka do strażaków o oddawanie osocza. W lewej górnej części blankietu znajduje się logo PSP

Opracowanie: Zespół prasowy KG PSP
Zdjęcia: Zespół prasowy KG PSP

Wideo