W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

SGPR "Brzeg"

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza „Brzeg” została powołana rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu w dniu 30.01.2013r.

Miejscem stacjonowania i rejonem koncentracji SGPR „Brzeg” jest siedziba Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Grodkowie, na bazie której grupa została utworzona.

SGPR „Brzeg” dysponowana jest do zdarzeń wymagających podjęcia działań poszukiwawczo tarowniczych w zakresie specjalistycznym. Specjalistyczne Grupy Poszukiwawczo - Ratownicza PSP realizują zadania z zakresu lokalizacji osób z zastosowaniem urządzeń nasłuchowych (geofonu), technicznego sprzętu lokalizacyjnego – kamery wziernikowej, termowizyjnej, poszukiwań osób podczas katastrof budowlanych z możliwością wykorzystania działań technicznych (m.in.: cięcie, kruszenie, przebijanie się przez gruzy, ściany, podłogi, kolumny i słupy), a także udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy w ograniczonych, małych przestrzeniach w strefie zagrożenia.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza "Brzeg" utrzymują gotowość w poziomie gotowości A.

{"register":{"columns":[]}}