W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

SGRT "Brzeg"

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Brzeg” została powołana rozkazem Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu w dniu 30.01.2013r.

Miejscem stacjonowania i rejonem koncentracji SGRT „Brzeg” jest siedziba Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Brzegu, na bazie której grupa została utworzona.

SGRT „Brzeg” dysponowana jest do zdarzeń wymagających podjęcia działań z ratownictwa technicznego w zakresie specjalistycznym. Grupa stosuje techniki ratownicze oraz specjalistyczny sprzęt do działań  z zakresu ratownictwa technicznego  na poziomie specjalistycznym, realizuje  działania ratownicze niezbędne do poszukiwania i dotarcia do zagrożonych lub poszkodowanych osób oraz zwierząt, a także wykonuje działania mające na celu zmniejszenie lub likwidację zagrożenia dla życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Technicznego utrzymują gotowość na dwóch poziomach: A i B.

{"register":{"columns":[]}}