W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dachowanie samochodu osobowego

14.11.2020

14 listopada 2020 roku około godziny dwudziestej trzydzieści doszło do dachowania samochodu osobowego na drodze wojewódzkiej nr 190 pomiędzy Szamocinem a Białośliwiem.

Strażacy w akcji podczas dachowania samochodu osobowego w miejscowości Atanazyn

Z uwagi na lokalizację wypadku (granica dwóch powiatów) zadysponowano zastępy z powiatu chodzieskiego (JRG PSP Chodzież, OSP KSRG Szamocin) oraz z powiatu pilskiego (JRG PSP nr 2 Piła, OSP KSRG Białośliwie). Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że przed mostem na rzece Noteć na wysokości miejscowości Atanazyn auto osobowe po dachowaniu znajduje się na boku na środku jedni, a w środku znajduje się dwóch poszkodowanych mężczyzn, którzy nie mogą wyjść z samochodu. Jako pierwszy poszkodowanym udzielił pomocy strażak z KP PSP w Pile i OSP Białośliwie, który najechał na zdarzenie. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdu przy użyciu klinów stabilizacyjnych, wykonaniu dostępu do poszkodowanych przy użyciu ratowniczego sprzętu hydraulicznego oraz przy użyciu piły szablastej (wycięcie piłą szyby przedniej), ewakuacji pasażerów z pojazdu, udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego przejął poszkodowanych, którzy zostali przetransportowani do szpitala. W trakcie działań droga była całkowicie zablokowana.

Działania straży pożarnej na miejscu akcji trwały dwie i pół godziny i brało w nich udział 5 zastępów straży pożarnej (26 strażaków), Policja oraz Państwowe Ratownictwo Medyczne.  

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: st. ogn. Waldemar Lasota.  

Zdjęcia (2)