W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

DZIEŃ ŚW. FLORIANA

02.05.2021

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka, który nazywany jest również Dniem Św. Floriana, patrona strażaków. W tym dniu oddajmy hołd poległym strażakom oraz wyrażamy szacunek za ich trud i narażanie życia.

DZIEŃ ŚW. FLORIANA 2021

Jak co roku w Chodzieży strażacy funkcjonariusze i ochotnicy z całego powiatu chodzieskiego spotykają się na uroczystej mszy świętej w kościele kolegiackim w Chodzieży, któremu patronuje święty Florian. Od 2015 roku Św. Florian jest również patronem miasta Chodzieży. W związku z panującą pandemią na terenie kraju uroczysta msza św. odpustowa odbyła się w dniu 2 maja 2021 roku. W uroczystościach uczestniczył m.in. mł. bryg. Adam Grunwald - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży.

Po mszy zostały złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową „W Hołdzie Strażakom Ziemi Chodzieskiej”, przez delegacje z terenu powiatu chodzieskiego, w tym z Komendy Powiatowej PSP w Chodzieży. Na zakończenie ks. kanonik Ireneusz Szypura – kapelan chodzieskich strażaków, serdecznie podziękował wszystkim uczestnikom mszy św. za udział i zaangażowanie.

 

Opracowanie: mł. bryg. Leszek Naranowicz.

Zdjęcia: archiwum KP PSP.

Zdjęcia (4)