W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Brusy - pożar budynku mieszkalnego

17.11.2020

17 listopada 2020 r. o godz. 02:48 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w budynku mieszkalnym Brusach.

Pora nocna, widoczne kontury budynku mieszkalnego murowanego, z widocznym zadaszeniem nad wejściem. Budynek otoczony kłębami dymu.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 8 zastępów z jednostek JRG Chojnice, OSP Brusy, OSP Czyczkowy, OSP Czarnowo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, pożar pożar budynku mieszkalnego w przestrzeni stropu pomiędzy parterem piętrem i stropodachem. 
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku, podaniu dwóch prądów wody w natarciu zarówno do wnętrza budynku, jak i z podnośnika hydraulicznego na dach. Następnie rozebrane zostały drewniane elementy stropu i przelane dokładnie wodą. Na koniec działań cały budynek został dokładnie sprawdzony zarówno detektorem wielogazowym jak i kamerą termowizyjną. 


Opracowanie: st. kpt. Marcin Wróblewski – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice
 

Zdjęcia (3)