W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czersk - wypadek ze skutkiem śmiertelnym

09.04.2021

9 kwietnia 2021 o godz. 10:28 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Czersk. Od samochodu odczepiła się przyczepa kempingowa i przygniotła przechodnia.

Na pierwszym planie, tył samochodu strażackiego, w tle rozwinięty parawan ochronny, w oddali odczepiona przyczepa kempingowa

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono kobietę przygniecioną do przydrożnego drzewa przez przyczepę kempingową, która odczepiła się od pojazdu który ją ciągnął. W momencie przybycia pierwszych zastępów świadkowie zdarzenia uwolnili kobietę odsuwając przyczepę. Poszkodowana kobieta była nieprzytomna, bez oddechu.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, wdrożona została resuscytacja, którą wspólnie kontynuowano po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego. Jednocześnie zabezpieczono odczepianą przyczepę, jak również za pomocą parawanu zasłonięto miejsce prowadzenia zdarzenia.  Po długiej reanimacji koordynator medyczny stwierdził zgon. Od tego czasu zabezpieczenie miejsca 
W działaniach udział brały 4 zastępy z JRG Chojnice oraz 2 zastępy OSP Czersk. 


Opracowanie: st. kpt. Marcin Wróblewski – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice
 

Zdjęcia (4)