W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Doręgowice - pożar budynku gospodarczego stodoły

18.12.2020

Pora nocna, strażacy podczas gaszenia pożaru stodoły, w kadr zdjęcia mocno bije światło lampy

18 grudnia 2020 r. o godz. 21:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego  stodoły w miejscowości Doręgowice w gm. Chojnice.   
Do zdarzenia zadysponowano łącznie 6 zastępów PSP i OSP, 4 zastępy z JRG Chojnice, 1 zastęp z OSP KSRG Ogorzeliny oraz 1 z OSP Doręgowice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, iż pali się drewniany dach na murowanej stodole wraz ze składowaną w jej wnętrzu słomą oraz zagrożony jest przyległy budynek chlewni. Osób poszkodowanych nie było.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania budynku w energię elektryczną, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się stodołę oraz jednego w obronie na przyległy budynek chlewni. Po lokalizacji a następnie opanowaniu pożaru przystąpiono do wyniesienia resztek spalonej słomy na zewnątrz budynku i dodatkowego przelewania jej wodą, wykonywania niezbędnych prac rozbiórkowych elementów konstrukcyjnych budynku oraz sprawdzenia pozostałej części budynku. W wyniku tak podjętych działań zagrożenie usunięto i na tym działania zakończono.


Opracowanie: mł. bryg. Henryk Koźlewicz – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice
 

Zdjęcia (3)