W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Drzewicz (DW 236) - wypadek samochodu ciężarowego

20.11.2020

20 listopada 2020 r. o godz. 08:43 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego przewożącego ziemię na drodze wojewódzkiej nr 236 w pobliżu miejscowości Drzewicz.

Wywrócona na bok naczepa samochodu ciężarowego, na całej szerokości jezdni rozsypany piasek. Widoczny dach kabiny pojazdu, wokół kabiny zgromadzeni ratownicy i strażacy.

Do zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy PSP i OSP, 2 z JRG Chojnice oraz OSP KSRG Swornegacie i OSP KSRG Brusy. Kierujący działaniami ratowniczymi po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdził, iż samochód ten po uderzeniu w drzewo wywrócił się na jezdnię wysypując przewożoną zawartość natomiast w kabinie znajduje się zakleszczony kierowca pojazdu, droga zablokowana w obu kierunkach.
Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu pojazdu i miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do zakleszczonego kierowcy a następnie jego ewakuacji z kabiny pojazdu, udzielenie mu pomocy medycznej oraz przekazaniu przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. W dalszej kolejności przy pomocy dźwigu i koparko - ładowarki zapewnionej przez właściciela firmy z której był przewrócony pojazd usunięto rozsypaną ziemię z jezdni oraz ciężarówkę. 


Opracowanie: mł. bryg. Henryk Koźlewicz – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice
 

Zdjęcia (3)