W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Drzwicz - samochód osobowy uderzył w drzewo

06.06.2021

06 czerwca 2021 o godz. 03:09 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Chojnicach wpłynęło zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w przydrożnym rowie na drodze wojewódzkiej nr 236 w miejscowości Drzewicz.

Pora nocna, samochód osobowy widziany od tyłu oświetlony światłem sztucznym, na poboczu drogi oparty o przydrożne drzewa. W tle w lesie widać pracujących strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdziła się informacja ze zgłoszenia. Samochód osobowy uderzył w drzewo, był poza jezdnią, dwie osoby poszkodowane były przytomne, poza pojazdem. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, następnie część strażaków przeszukiwała w teren wokół miejsca zdarzenia, gdyż podróżujący twierdzili, że jechała z nimi jeszcze jedna osoba, która oddaliła się z miejsca zdarzenia. Jednakże osoby te zmieniły zdanie i potwierdziły, że nikt więcej z nimi nie podróżował. Po przybyciu Zespołu Ratownictwa Medycznego poszkodowanych przekazano, zostali oni zabrani do szpitala. Na tym działania zakończono.

W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Chojnice oraz 1 zastęp z OSP Swornegacie i jeden z OSP Brusy.  


Opracowanie: st. kpt. Marcin Wróblewski – KP PSP Chojnice
fot. Archiwum KP PSP Chojnice
 

Zdjęcia (3)