W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dowóz na szczepienie

12.04.2021

#szczepimysię

Zgodnie z ustaleniami rządu, Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicza Straż Pożarna zapewniają pomoc mieszkańcom, którzy mają ograniczoną możliwość dojazdów do punktów szczepień.

Ostatni transport seniora przez jednostki naszego powiatu został zrealizowany 11 kwietnia 2021 r. przez OSP Glinojeck.

Na dzień 12 kwietnia 2021 r. strażacy z naszego powiatu zorganizowali 93 transportów do punktów szczepień.

Przypominamy kto może skorzystać ze specjalnego transportu:

- osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N)  lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,

- osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin wiejsko-miejskich oraz wiejskich,

- osoby powyżej 70 roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień - w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia (19)