W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar drewnianej wiaty - Chruszczewo, ul. Sosnowa

10.10.2021

Pożar drewnianej wiaty - Chruszczewo, ul. Sosnowa

10 października o godz. 16:08 otrzymaliśmy informację o pożarze w Chruszczewie przy ul. Sosnowej. Na miejscu strażacy zastali pożar drewnianej wiaty o wymiarach 2 x 4 m. W momencie dojazdu wiata oraz drewno znajdujące się pod wiata były całkowicie objęte pożarem. Pożar szybko się rozprzestrzeniał i zagrażał znajdującym się w okolicy obiektom (m.in. wiata, zbiornik z gazem oraz las)

Działania straży pożarnej polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- podaniu czterech prądów wody w celu ugaszenia pożaru

- odsunięciu mieszkańców najbliższych budynków w miejsce bezpieczne,

Po zlokalizowaniu pożaru zbiornik gazu został skontrolowany przy pomocy kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono zagrożenia. Po ugaszeniu pożaru składowane w obu wiatach drewno zostało przerzucone i przelane wodą. Konstrukcje wiat nie uległy zawaleniu.

Po ugaszeniu pożaru i z uwagi na brak innych zagrożeń działania zostały zakończone. W działaniach trwających 1h26min udział  brało sześć zastępów straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcia: KP PSP Ciechanów

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}