W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażacy z Ciechanowa też rozwieźli maseczki do parafii

01.04.2021

#szczepimysię

W dniu 1 kwietnia 2021 r. przeprowadzono dystrybucję środków ochrony indywidualnej (maseczek ochronnych oraz płynu do dezynfekcji) do wszystkich parafii na terenie powiatu ciechanowskiego. To część ogólnopolskich działań koordynowanych przez wojewodów.

Maseczki pochodzące z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych najpierw trafiły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ciechanowie, a następnie poprzez strażaków OSP oraz PSP do wszystkich parafii . O dalszym rozdysponowaniu środków ochrony osobistej będą decydować proboszczowie. Płocka kuria wydała w tej sprawie specjalny komunikat. Poniżej cytujemy go w całości.

KOMUNIKAT KANCELARII KURII

Na prośbę Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła przekazujemy, że rząd Rzeczypospolitej Polskiej, podjął decyzję o przekazaniu maseczek antywirusowych mieszkańcom naszego regionu. Biskup Płocki Piotr Libera przychylił się do prośby Wojewody Mazowieckiego, aby realizacja tego zadania mogła odbyć się za pośrednictwem parafii.

Do każdej parafii przekazanych zostanie 5 tysięcy sztuk maseczek. Zostaną one dowiezione do parafii przez lokalne jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Należy je przyjąć i rozdysponować w taki sposób, aby wierni mieli możliwość osobistego ich odebrania. Należy kontaktować się ze strażą pożarną w celu ustalenia terminu ich odbioru.

Zaangażowanie się parafii w dystrybucję maseczek będzie wielką i nieodzowną pomocą w walkę z epidemią wirusa SARS-Cov-2 w kraju oraz przejawem gotowości Kościoła do dalszej współpracy z władzami w dziele przeciwdziałania rozprzestrzeniania się Covid-19 wśród mieszkańców.
Płock, dnia 30 marca 2021 r.

Ks. Piotr Grzywaczewski
Kanclerz

Opracował: mł. kpt. Damian Kołpaczyński

Zdjęcie: pixabay.com