W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

mł. bryg. mgr Ireneusz Taraszka

Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu

mł. bryg. Ireneusz Taraszka

mł. bryg. Ireneusz Taraszka

Zastępca Komendanta Powiatowego

Państwowej Straży Pożarnej

w Inowrocławiu

 

Ireneusz TARASZKA urodził się 10 maja 1966 r. w Strzelnie. Jest absolwentem Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W 2004 r. ukończył studia wyższe zawodowe na kierunku pedagogika w zakresie edukacji obronnej i uzyskał tytuł licencjata. Następnie w roku 2005 ukończył Szkolę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i otrzymał tytuł technika pożarnictwa. Kontynuował naukę w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy na kierunku pedagogika w zakresie usług społecznych i zdobył w 2019 r. tytuł zawodowy magister. Ponadto w latach 2010/ 2011 odbył studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a w 2013 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie ratownictwa chemicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1992 r. jako stażysta w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W następnych latach zajmował kolejno stanowiska służbowe, m.in. młodszy ratownik, starszy ratownik, dowódca zastępu, dowódca sekcji, zastępca dowódcy JRG, dowódca JRG.

Z dniem 17 sierpnia 2020 r. został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Sprawuje nadzór nad wykonywaniem zadań przez: wydział operacyjny, sekcję kontrolno-rozpoznawczą oraz Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 i Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2. Zajmuje się również prewencją społeczną. Od wielu lat angażuje się w organizację Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej na terenie powiatu inowrocławskiego. Od roku 2017 w ramach akcji „Spokrewnieni służbą” organizuje zbiórki krwi. Współtworzy wraz z inowrocławską policją akcję propagującą zasady bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży pn. Gry strategiczne z Policją. Koordynuje działalność strażaków w związku z kampaniami społecznymi „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Jest również honorowym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie.

Odznaczony: Krzyżem Zasługi za Dzielność – 2001 r., Brązowym Krzyżem Zasługi – 2010 r., Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 2012 r., Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2014 r.

 

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.12.2020 14:18 kpt. Hubert Rutkowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
kpt. Hubert Rutkowski
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
mł. bryg. mgr Ireneusz Taraszka 3.0 08.12.2020 23:07 kpt. Hubert Rutkowski
mł. bryg. mgr Ireneusz Taraszka 2.0 05.12.2020 19:26 kpt. Hubert Rutkowski
mł. bryg. mgr Ireneusz Taraszka 1.0 05.12.2020 14:18 kpt. Hubert Rutkowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}