W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powiat Inowrocławski dofinansuje zakup samochodu dla inowrocławskich strażaków

Powiat Inowrocławski dofinansuje zakup samochodu dla inowrocławskich strażaków

W dniu 8 czerwca 2021 r. w gabinecie Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej podpisane zostało porozumienie, którego przedmiotem było przekazanie przez Powiat Inowrocławski środków finansowych w wysokości 100.000,00 zł na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Będzie to część potrzebnej kwoty, gdyż zakup pojazdu typu ciężkiego to wydatek około 1 miliona złotych. Pozostałą część kosztów zakupu takiego pojazdu pokryje budżet państwa i samorządy z terenu Powiatu Inowrocławskiego.

Cieszę się, że możemy dziś sfinalizować to porozumienie, bo nasza powiatowa jednostka jest ważna na mapie całego regionu. Chcemy w każdy możliwy, i zgodny z prawem, sposób wspierać strażaków z Powiatu Inowrocławskiego– powiedziała starosta Wiesława Pawłowska.

Ze strony straży pożarnej porozumienie podpisał st. bryg. mgr inż. Jacek Kaczmarek – Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej.

Dziękuję za wsparcie ze strony Powiatu Inowrocławskiego, tym bardziej, że mam sentyment dla tej komendy, w której pracowałem przez wiele lat. Dobrze, że istnieją prawne możliwości takiej pomocy, które da się wykorzystać jeśli tylko istnieją zdrowe relacje, a tak właśnie jest – powiedział komendant Kaczmarek.

Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy zastąpi wysłużony, już 21-letni pojazd, który aktualnie jest na naszym wyposażeniu – zaznaczył obecny podczas spotkania st. bryg. mgr inż. Tomasz Kruczyński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Nowy pojazd trafi do inowrocławskiej komendy jesienią tego roku, w pierwszej partii dostaw dla naszego województwa. Na tym zakupie zyskają również strażacy ochotnicy z Gminy Inowrocław, bo im zostanie przekazany samochód, który osiągnął normę eksploatacyjną i schodzi ze służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.