W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożegnanie strażaków

Pożegnanie strażaków

Pożegnanie strażaków

 

31 stycznia 2021r. służbę w KP PSP w Inowrocławiu zakończyło dwóch bardzo doświadczonych funkcjonariuszy.

Asp. sztab. Robert Osiński pełnił od 1 grudnia 1993r. służbę w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu. Dyżurnym Operacyjnym został 1 maja 1997r. Wchodził w skład Zespołu Analityczno-Doradczego Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP ds. ratownictwa wodnego. Tworzył system bazodanowy SWD-ST wprowadzając do niego dane wykorzystywane podczas dysponowania zastępów do działań na terenie powiatu inowrocławskiego. Brał bezpośredni udział w działaniach ratowniczych jako członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Jacewie. Nabył wiele uprawnień w tym strmotorzysty, kierownika robót podwodnych, obsługi zbiorników ciśnieniowych, szkoleń i kursów z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego, a zdobytą wiedzę przekazywał młodszym strażakom. Wielokrotnie odznaczony, nagradzany i wyróżniany. Zawsze chętny do pomocy w dziedzinach szkoleniowych.

 

St. ogn. Sławomir Skowroński pełnił służbę od 20 grudnia 2002 r. zakończył ją na stanowisku starszego operatora sprzętu. Był bardzo doświadczonym praktykiem, którego wiedza i umiejętności w zakresie obsługi podestu ruchomego SH40 były podczas działań niezastąpione. Wielokrotnie nagradzany w uznaniu za zaangażowanie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. W 2010r. brał czynny udział w działaniach przeciwpowodziowych w Sandomierzu gdzie zaangażowano znaczne siły i środki, a skala zagrożenia przekraczała wielkością siły województwa świętokrzyskiego. Wielokrotnie wykonywał prace podnoszące komfort i funkcjonalność sprzętu znajdującego się na wyposażeniu podziału bojowego Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Inowrocławiu. Przekazywał swoją wiedzę młodszym adeptom sztuki pożarniczej szkoląc ich w zakresie obsługi sprzętu pożarniczego.

 

Zdjęcia (4)