W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

st. bryg. mgr inż. Tomasz Kruczyński

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu

st. bryg. Tomasz Kruczyński

st. bryg. Tomasz Kruczyński

Komendant Powiatowy

Państwowej Straży Pożarnej

w Inowrocławiu

 

Tomasz Kruczyński urodził się 17 maja 1971 r. w Jaksicach. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W roku 1996 ukończył dzienne jednolite studia magisterskie w zakresie specjalności taktyczno-dowódczej i uzyskał tytuł magistra inżyniera pożarnictwa. Z kolei w 2014 r. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbył studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego.

Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1991 r. jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W latach 1996-1998 pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy na stanowisku oficera. Z dniem 1 stycznia 1999 r. został przeniesiony do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, gdzie zajmował stanowiska: oficera, naczelnika wydziału operacyjnego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. W okresie od 1 marca 2000 r. do 30 listopada 2003 r. został oddelegowany do Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy na stanowisko oficera ds. planowania operacyjnego.

Z dniem 11 marca 2020 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Sprawuje nadzór nad wykonywaniem zadań przez: sekcję organizacyjno-kadrową, sekcję finansów, sekcję kwatermistrzowsko-techniczną. Współpracuje z komórkami organizacyjnymi Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, z organami jednostek samorządu terytorialnego, a także z Zarządem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Inowrocławiu.

Odznaczony: Brązowym Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju – 2003 r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2009 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2020 r.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
05.12.2020 14:17 kpt. Hubert Rutkowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
kpt. Rutkowski Hubert
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. mgr inż. Tomasz Kruczyński 2.0 05.12.2020 14:24 kpt. Hubert Rutkowski
st. bryg. mgr inż. Tomasz Kruczyński 1.0 05.12.2020 14:17 kpt. Hubert Rutkowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}