W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna "OGNIK"

Sala Edukacyjna "OGNIK"

W dniu 17 grudnia 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Sali edukacyjnej w Komendzie Powiatowej PSP w Kamiennej Górze. Celem utworzenia Sali Edukacyjnej jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Akcja skierowana jest do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach zajęć z zakresu bezpieczeństwa, strażacy prowadzą szkolenie zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

Sala Edukacyjna - tabliczka

 

Podstawą zajęć jest wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem.

Sala edukacyjna - drabina

Ponadto dzieci mogą zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar oraz jak prawidłowo wzywać służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Na realizację zadania w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze przystosowano pomieszczenia na cele dydaktyczne w odzwierciedleniem pomieszczenia przypominającego typowe mieszkanie (pokój w którym powstał pożar) wraz ze sprzętem i wyposażeniem, które mogą być źródłem zagrożeń pożarowych lub zatrucia tlenkiem węgla.

Sala edukacyjna - zadymienie

Materiały

Regulamin Sali Edukacyjnej
Regulamin-OGNIK.pdf 0.95MB
Karta Zgłoszenia - Sala Edukacyjna
karta​_zgłoszenia​_ognik.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}