W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Samochód osobowy w rzece

18.04.2021

Samochód osobowy koloru czarnego znajduje się w korycie rzeki, widoczne otwarte 4 drzwi oraz otwarty bagażnik. Pojazd leży na dachu po lewej stronie stoi funkcjonariusz policji ubrany w mundur służbowy koloru granatowego mężczyzna w maseczce ochronnej - woda w której stoi sięga do połowy długości ud. po prawej stronie pojazdu stoi strażak skierowany twarzą do dowódcy znajdującego się na brzegu. Strażacy ubrani w ubrania specjalne typu nomeks.

Wypadek w dniu 18 kwietnia 2021 roku.

Charakterystyczne zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 10.48, kiedy to Dyżurny Stanowiska Kierowania otrzymał informację o samochodzie osobowym znajdującym się w rzece. 

Po przyjeździe na miejsce ustalono, że pojazd znajdował się na dachu - istniała realna groźba, że w pojeździe mogą znajdować się poszkodowani.

Decyzją Kierującego Działaniami Ratowniczymi równolegle z zabezpieczaniem miejsca zdarzenia w celu uniknięcia skażenia wody w rzece przez płyny eksploatacyjne oraz substancję ropopochodne prowadzono poszukiwania poszkodowanych osób w zdarzeniu. 

Tym razem nikt nie ucierpiał - kierujący powrócił na miejsce zdarzenia po około 20 minutach od wypadku....