W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wypadek na przejeździe kolejowym

21.04.2021

Pociąg w kolorze niebieskim ustawiony na torach, po prawej stronie bliżej oglądającego fotografię widoczny samochód osobowy, bus koloru grafitowego drzwi pojazdu otwarte od prawej strony. Pojazd osobowy ustawiony w kierunku patrzącego. Zdjęcie wykonano na terenie niezurbanizowanym, widoczne tereny zielone.

W dniu 21 kwietnia 2021 roku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia.

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym lokomotywa PKP Cargo uderzyła w bok samochodu dostawczego . Kierujący pojazdem na szczęście nie doznał poważnych obrażeń i po wstępnym badaniu przez lekarza Zespołu Ratownictwa Medycznego pozostał na miejscu.

Do działań z uwagi na ich niebezpieczny charakter dyżurny Stanowiska Kierpowania zadysponował zarówno zastępy z JRG w Kamiennej Górze jak i lokalne jednostki OSP tj. OSP KSRG Marcviszów, OSP KSRG Krzeszów, OSP Pastewnik i OSP Ptaszków.

Korzystając z możliwości zwracamy się do kierujących pojazdami o zwiększoną uwagę na przejazdach kolejowych ...