W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

O KOMENDZIE, STRAŻY POŻARNEJ I WIĘCEJ - PLIK ODCZYTYWANY MASZYNOWO

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie jako jednostka organizacyjna Państwowej Straży Pożarnej jest urzędem zapewniającym obsługę Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, będącego organem administracji rządowej w sprawach organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego oraz ochrony przeciwpożarowej podległym ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych i administracji.

Zgodnie z artykułem 11 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej, do zadań Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej należy:

  1. kierowanie Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej;

  2. organizowanie jednostek ratowniczo-gaśniczych;

  3. organizowanie na obszarze powiatu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego;

  4. dysponowanie oraz kierowanie siłami i środkami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu poprzez swoje stanowisko kierowania;

  5. kierowanie jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z obszaru powiatu do akcji ratowniczych i humanitarnych poza granicę państwa, na podstawie wiążących Rzeczpospolitą Polską umów i porozumień międzynarodowych;

  6. analizowanie działań ratowniczych prowadzonych na obszarze powiatu przez podmioty krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego;

  7. organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej;

  8. współdziałanie z komendantem gminnym ochrony przeciwpożarowej, jeżeli komendant taki został zatrudniony w gminie; współdziałanie z komendantem gminnym związku ochotniczych straży pożarnych;

  9. rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń;

  10. opracowywanie planów ratowniczych na obszarze powiatu;

  11. nadzorowanie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych;

  12. wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa;

  13. wstępne ustalanie przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożaru oraz miejscowego zagrożenia;

  14. organizowanie szkolenia i doskonalenia pożarniczego;

  15. szkolenie członków ochotniczych straży pożarnych;

  16. inicjowanie przedsięwzięć w zakresie kultury fizycznej i sportu z udziałem podmiotów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu;

  17. wprowadzanie podwyższonej gotowości operacyjnej w komendzie miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w sytuacji zwiększonego prawdopodobieństwa katastrofy naturalnej lub awarii technicznej, których skutki mogą zagrozić życiu lub zdrowiu dużej liczby osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo środowisku na znacznych obszarach, oraz w przypadku wystąpienia i utrzymywania się wzmożonego zagrożenia pożarowego.

Do zadań komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej ponadto należy:

  1. współdziałanie z zarządem oddziału powiatowego związku ochotniczych straży pożarnych;

  2. przeprowadzanie inspekcji gotowości operacyjnej ochotniczych straży pożarnych na obszarze powiatu, pod względem przygotowania do działań ratowniczych;

  3. realizowanie zadań wynikających z innych ustaw.

Kontakt:

Informacja dla osób niesłyszących lub słabosłyszących:

Aby skutecznie komunikować się z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:

  1. złożyć wniosek/wysłać pismo na adres: Komenda Powiatowa PSP w Kępnie, ul. Broniewskiego 12, 63-600 Kępno;

  2. załatwić sprawę przy pomocy osoby przybranej,
    3. wysłać e-mail na adres: 
    kppspkepno@psp.wlkp.pl ,
    4. wysłać pismo faksem na nr
    62 332 43 38
    5. skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu: 47 771 77 00

Wybierając formę komunikacji wymienioną w punkcie 1-4 należy podać następujące informacje:

  • imię i nazwisko osoby uprawnionej,

  • adres korespondencyjny wraz z kodem pocztowym,

  • sposób komunikowania się z osobą uprawnioną – wskazanie adresu e-mail, numeru telefonu, numer faksu,

  • przedmiot rozmowy w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu,

  • obecność osoby przybranej/potrzeba zapewnienie usługi tłumacza, ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się PJM, SJM, SKOGN.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami niezbędne do wejścia i wjazdu na teren KP PSP w Kępnie przy ulicy Broniewskiego 12:

Wizyta gości w KP PSP w Kępnie - BUDYNEK wejście od ul. Broniewskiego

Do budynku prowadzi wejście od ul. Broniewskiego, nie posiadające schodów. Dodatkowe wejście pozbawione przeszkód dla osób niepełnosprawnych znajduje się z drugiej strony budynku.

W korytarzu znajduje się osoba odpowiedzialna za organizację wejścia do budynku osób postronnych.

Budynek nie posiada windy, dlatego dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i pomieszczenia na parterze. Budynek nie został wyposażony w toaletę dla osób niepełnosprawnych. Z uwagi na brak możliwości przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku Komendy nie ma pętli indukcyjnych.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. W budynku znajduje się na I piętrze sekretariat. Pracownicy KP PSP w Kępnie nie posiada przeszkolenia ze znajomości polskiego języka migowego (PJM) oraz systemu jezykowo-migowego (SJM).

Do budynku nie można wnosić jakiejkolwiek broni, materiałów wybuchowych i niebezpiecznych oraz innych rzeczy mogących narazić pracowników lub osoby postronne na niebezpieczeństwo.

Materiały

KP PSP Kępno tekst odczytywany maszynowo
KP​_PSP​_Kepno​_tekst​_odzczytywany​_maszynowo.docx 0.01MB
{"register":{"columns":[]}}