W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

st. bryg. Rafał Chorzewski

Komendant Powiatowy PSP

Komendant Powiatowy PSP w Kłodzku w mundurze wyjściowym na szarym tle.

RAFAŁ CHORZEWSKI rozpoczął pełnienie służby pożarniczej w dniu 1 września 1986 r. jako słuchacz – kadet w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu z dniem 1 sierpnia 1988 r. został zatrudniony w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie na stanowisku instruktora ds. prewencji. Następnie w latach 1992 - 1998 pełnił służbę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Kłodzku, a od 1999 r. do chwili obecnej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

W roku 2001 ukończył Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Warszawie. Kolejnym etapem rozwoju naukowego były studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie przygotowujące do zajmowania stanowisk związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi. Następnie w latach 2010 – 2012 kontynuował swoją edukację w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Od początku służby przeszedł wiele szczebli zawodowej kariery w Państwowej Straży Pożarnej - od dowódcy zastępu do obecnie zajmowanego od 2007 r. dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowej Rudzie.

Za dotychczasową długoletnią służbę i zaangażowanie w działania ratowniczo – gaśnicze został wielokrotnie odznaczony i wyróżniony.

Z dniem 01 września 2020 r. Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu powierzył Panu bryg. Rafałowi Chorzewskiemu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku,  a z dniem 01 października 2020 r. został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
02.02.2024 10:01 Elżbieta Łazikowska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Wydział Organizacyjno-Kadrowy
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
st. bryg. Rafał Chorzewski 1.0 02.02.2024 10:01 Elżbieta Łazikowska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}