W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolejny dzień służby – KP PSP Lidzbark Warmiński

13.04.2021

We wtorkowy dzień (13.04.2021) lidzbarska jednostka ratowniczo-gaśnicza interweniowała czterokrotnie w miejscowych zagrożeniach jakie miały miejsce na terenie powiatu lidzbarskiego.

Zdjęcie przedstawia strażaków skupionych przy samochodzie osobowym, który uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Jeden ze strażaków niesie torbę medyczną R1 do samochodu pożarniczego znajdującego się na drugim planie.

Przed godziną 8:00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał informacje o pożarze suchej trawy w miejscowości Bobrowniki. Spaleniu uległo około hektara suchej roślinności. Kolejna interwencja dotyczyła wypadku przy ulicy Kolejowej w Lidzbarku Warmińskim. 46-letnia kobieta podróżująca samochodem WV Golf IV  straciła panowanie nad autem i uderzyła w przydrożne drzewo. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, kobieta pozostała na miejscy zdarzenia.

Podczas działań ratowniczych przy ulicy Kolejowej, dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o krowie, która została uwięziona w bagnie w miejscowości Miejska Wola. Zadysponowano zastęp z OSP Runowo oraz zastęp JRG Lidzbark Warmiński. Po dojeździe na miejsce dysponowania, potwierdzono informacje  otrzymane na etapie zgłoszenia. Krowa znajdowała się w grzęzawisku, utopiona do szyi. Przy użyciu wyciągarki ręcznej oraz pasów transportowych, udało się wydobyć zwierzę na suchy teren. Krowa pozostała pod obserwacją właściciela.

Po godzinie 14:00 lidzbarska straż otrzymała następne zgłoszenie o wydobywającym się gazie na jednej z klatek schodowych przy ulicy Wysokiej Bramy w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów pożarniczych, potwierdzono charakterystyczny zapach nawaniacza gazowego unoszący się w obrębie kamienicy. Działania strażaków polegały m. in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyłączeniu chodnika z użytku pieszego, zakręceniu głównego zaworu gazowego zasilającego budynek, wyłączeniu zasilania w energię elektryczna, otwarciu pomieszczeń oraz okien w celu przewietrzenia oraz ewakuacji mieszkańców z lokali znajdujących się w wewnątrz kamienicy. Na miejscu oprócz policji obecne było pogotowie gazowe. Sprawdzono całą instalację gazową oraz zawory butlowe propan-butan znajdujące się w mieszkaniach. Sieć gazowa została wyłączona z użytkowania do czasu przeprowadzenia prób szczelności.

Przed godzina 18:00 dyżurny stanowiska kierowania otrzymał zgłoszenie o powalonym drzewie  w miejscowości Klejdyty. Wiatrołom blokował pas ruchu utrudniając przejazd. Droga został odblokowana przez zastęp z OSP Kiwity.

 

Opracowanie: mł.kpt.Damian Stankiewicz

Zdjęcia: archiwum KP PSP Lidzbark Warmiński

Zdjęcia (3)

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.04.2021 09:09 asp. Damian Liminowicz
Pierwsza publikacja:
15.04.2021 09:09 asp. Damian Liminowicz