W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kolizja na drodze krajowej 51

05.10.2021

5 października br. o godzinie 16.31 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym trzech pojazdów na 35km drogi krajowej 51 miedzy miejscowościami Rogóż – Markajmy. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej oraz zastęp OSP Rogóż.

Zdjęcie przedstawia strażaków stojących obok uszkodzonego pojazdu, który uczestniczył w kolizji

Z chwilą przybycia strażaków do miejsca dyspozycji i dokonaniu rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu brały udział cztery pojazdy, w tym trzy samochody osobowe i jeden bus. Droga została zablokowana przez uszkodzone auta znajdujące się na środku jezdni. Pozostałe dwa znajdowały się na zjeździe drogi szutrowej. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu, opuściły środki transportu o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych oraz nie wymagały opieki medycznej. Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach, zebraniu płynów eksploatacyjnych. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

 

 

opracowanie: mł.kpt.Damian Stankiewicz

{"register":{"columns":[]}}