W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar odpadów gabarytowych

18.05.2021

18 maja br., o godzinie 19:18, dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim przyjął zgłoszenie o pożarze kontenera na odpady gabarytowe w siedzibie ZGOK Lidzbark Warmiński w miejscowości Medyny (kolonia). Do zdarzenia zadysponowano dwa zastęp gaśnicze z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

zdjęcie przedstawia strażaka podającego pianę średnią na palące się materiały

 

Po dojeździe na miejsce dyspozycji potwierdzono informacje na etapie zgłoszenia. Elementy wielkogabarytowe znajdujące się w kontenerze, objęte były ogniem. Brak zagrożenia dla sąsiadujących budynków.

Działania straży pożarnej polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu średniej piany gaśniczej w natarciu na palącą się  elementy.

Na miejscu zdarzenia obecny pracownik, wstępnie ugaszony kontener, rozładował na placu przy użyciu ładowarki teleskopowej. Całość przelano, gasząc ostatecznie około 6 ton odpadów.

Opracowanie: mł.kpt.Damian Stankiewicz

Zdjęcia: mł.bryg.I.Harhaj