W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar w Makowie

05.10.2021

5 października br. o godzinie 22:49 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku dwurodzinnego w miejscowości Maków w gminie Kiwity. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z lidzbarskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, dwa zastępy z OSP Kiwity oraz zastęp OSP Żegoty.

Zdjęcie przedstawia ustawione pojazdy pożarnicze równolegle do zagrożonego budynku. Pora nocna

Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego zastano pożar na poddaszu budynku dwurodzinnego w części nieużytkowej jednego z lokali. Pożarem objęta była także łazienka znajdująca się na parterze zlokalizowana pod schodami klatki schodowej zagrożonego mieszkania. Budynek pokryty blachodachówka, dzielony w połowie ścianą ognioodporną. Wszyscy mieszkańcy opuścili lokale mieszkalne przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu energii w budynku, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na miejsce pożaru, wyniesieniu na zewnątrz budynku dwóch butli 11 kg propan-butan, wykonaniu dwóch otworów rewizyjnych w pomieszczeniu strychowym w celu dogaszenia zarzewi ognia. Po ugaszeniu ognia i przewietrzeniu pomieszczeń, budynek zostały sprawdzony pod względem obecności tlenku węgla w atmosferze.

Na miejscu działań obecny był wójt gminy Kiwity, zakład energetyczny oraz policja.

Akcja gaśnicza trwała około 3 godzin.

 

Opracowanie: mł.kpt.Damian Stankiewicz

{"register":{"columns":[]}}