W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zbiórka krwi w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim - Podsumowanie

28.04.2021

28 kwietnia br. na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim przeprowadzono pierwszą w nowo rozpoczętym roku akcję krwiodawstwa. Na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie oddano ponad 12 litrów krwi.

Zdjęcie przedstawia autobus RCKiK Olsztyn na tle budynku KP PSP Lidzbark Warmiński

W sumie podczas akcji poboru krwi zgłosiło się 31 dawców z czego 27 osób tego dnia po konsultacji lekarskiej mogło oddać krew.  Jak zwykle akcje krwiodawstwa organizowane przez strażaków  cieszą się dużym zainteresowaniem. Wśród dawców są lidzbarscy strażacy,  druhowie z OSP, funkcjonariusze policji, żołnierze oraz mieszkańcy naszego powiatu. Dziękujemy wszystkim  przybyłym osobom za uczestnictwo w akcji i zapraszamy na kolejne spotkania, o których będziemy informować odpowiednio wcześniej.

 

opracowanie i zdjęcia: mł. kpt. Damian Stankiewicz

Zdjęcia (2)