W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pożar mieszkania socjalnego

Pożar mieszkania socjalnego w budynku wielorodzinnym w miejscowości Śląsko.

Pojazdy pożarnicze ustawiono przy budynku socjalnym w miejscowości Śląsko

W dniu 6 kwietnia br. około godz. 18:30 do SKKP w Lipsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku socjalnym w miejscowości Śląsko, gm. Lipsko. Do zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG w Lipsku oraz zastępy z OSP Krępa Kościelna i Długowola. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w budynku socjalnym którego to właścicielem jest Miasto i Gmina Lipsko. Pożarem objęty był cały lokal mieszkalny a zadymienie obejmowało cały budynek. Przed przyjazdem JOP mieszkańcy opuścili lokale mieszkalne i ewakuowali z pomieszczenia objętego pożarem na zewnątrz osobę w której mieszkaniu powstał pożar. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poparzonej z jednoczesnym prowadzeniem akcji gaśniczej oraz oddymianiu pomieszczeń . Podczas prowadzonych działań ze strefy zagrożenia wyniesiono 3 butle gazowe na gaz propan-butan, które sprawdzono kamerą termowizyjną i schłodzono poza obiektem 1 prądem wody. Po zakończeniu działań gaśniczych wszystkie pomieszczenia w obiekcie sprawdzono urządzeniem do wykrywania gazów niebezpiecznych.

Przybyły na miejsce zdarzenia przedstawiciel UMiG w Lipsku zorganizował transport i lokale zastępcze dla 15 osób mieszkujących w budynku.

Zdjęcia (4)