W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pożar domu jednorodzinnego

Pożar poddasza budynku jednorodzinnego

widok węzy gaśniczych

Informacja o zgłoszeniu wpłynęła do SK KP PSP Lubin w dniu 16.07.2020 roku o godzinie 13:06.

Widoczny dym z poddasza budynku jednorodzinnego. Ustalono, że z poddasza budynku jednorodzinnego wydobywa się dym (prawdopodobnie od wyładowania atmosferycznego wybuch pożar), brak osób w budynku. Do budynku przyległy jest zakład wulkanizacyjny, pracownicy zakładu na zewnątrz. Zakład nie jest zagrożony. Brak dodatkowych zagrożeń.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenie, wprowadzeniu dwóch rot z liniami gaśniczymi do wnętrza budynku na poddasze i jednej roty prowadzącej działania gaśnicze na zewnątrz budynku z drabiny przystawnej. Ratownicy prowadzący działania na poddaszu demontują płyty regipsowe celem dotarcia do ognisk pożaru. Roty  prowadzące działania na zewnątrz budynku demontują część poszycia dachowego ( blachodachówka ) aby prowadzić skuteczne działania gaśnicze. Jednocześnie prowadzone jest oddymianie budynku i ewakuacja mienia z  pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Pożar ugaszono. Pogorzelisko sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej - brak oznak pożaru. Rozebraną część dachu zabezpieczono  plandeką. Na tym działania zakończono. 

 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}