W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

bryg. mgr inż. Sławomir Murawski

Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią

Sławomir Murawski

Bryg. mgr inż. poż. Sławomir Murawski urodził się 11 lipca 1972 roku w Bydgoszczy. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej podjął 1 września 1993 roku jako kadet w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu nauki i uzyskaniu tytułu technika pożarnictwa, został skierowany do służby stałej w ówczesnej Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Pierwsze mianowanie w tej Komendzie, na stanowisko dowódcy zastępu, nastąpiło z dniem 1 czerwca 1995 roku. Od 1999 roku pełnił służbę na stanowisku zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nakle nad Notecią, a z dniem 1 lipca 2009 roku został mianowany na stanowisko dowódcy tejże Jednostki. 1 lutego 2020 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, a od 20 sierpnia 2020 roku powierzono mu obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. W uznaniu zaangażowania w realizację zadań służbowych, z dniem 15 października 2020 roku Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki powołał go na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Bryg. mgr inż. poż. Sławomir Murawski jest absolwentem studiów I i II stopnia w zakresie inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2005 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie ochrony ludności
i zarządzania kryzysowego w Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego, a w 2007 roku studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Szkole Środowiska w Bydgoszczy.

W trakcie nienagannej, długoletniej służby bryg. mgr inż. poż. Sławomir Murawski był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi w 2020 roku, Medalem Srebrnym „Za Długoletnią Służbę” w 2020 roku, Srebrną Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” w 2015 roku, Złotym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” w 2009 roku, Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju” w 2008 roku.