W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

mł. bryg. mgr Piotr Cholerzyński

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią

Piotr Cholerzyński

Mł. bryg. mgr Piotr Cholerzyński urodził się 4 sierpnia 1982 roku w Bydgoszczy. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej podjął 3 września 2001 roku w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, w ramach służby kandydackiej. Po ukończeniu nauki i uzyskaniu tytułu technika pożarnictwa, został skierowany do pełnienia służby stałej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Z dniem 1 sierpnia 2003 roku został mianowany w służbie stałej na stanowisku ratownika, następnie, w przebiegu służby, realizował obowiązki na stanowiskach: starszego ratownika, dowódcy zastępu, zastępcy dowódcy zmiany, dowódcy zmiany oraz dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej. Z dniem 15 października 2020 roku Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał go na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Mł. bryg. mgr Piotr Cholerzyński jest absolwentem studiów podyplomowych dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2008 roku ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku pedagogika o specjalności wychowanie obronne, natomiast
w 2013 roku uzyskał dyplom ukończenia studiów podyplomowych w zakresie ratownictwa chemicznego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Za wzorowe realizowanie obowiązków służbowych i wkład w rozwój ochrony przeciwpożarowej został wielokrotnie nagrodzony i odznaczony, m. in. Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę w 2019 roku, Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” w 2017 roku oraz Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” w 2015 roku.