W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02.05.2021

Na zdjęciu widać strażaków w mundurach wyjściowych, którzy w uroczysty sposób podnoszą na maszt flagę państwową z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tle budynek starostwa powiatowego

Kolejny już rok podczas świąt państwowych w miesiącu maju, ze względu na pandemię COVID-19, konieczne jest znaczące ograniczenie ilości uczestniczących w nich osób oraz zachowanie szczególnego reżimu sanitarnego. Uczczenie Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w tym roku odbywało się przede wszystkim za pośrednictwem internetu.

Niemniej jednak, poczet flagowy tworzony przez strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Oławie, przy dźwiękach hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, w samo południe podniósł flagę państwową na maszt przed oławskim starostwem. Również podczas zmiany służby, dziś rano w uroczysty sposób podniesiona została flaga państwowa na maszt na placu Komendy Powiatowej PSP w Oławie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony przez Sejm na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. To święto, które ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.

Wideo