W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Sala edukacyjna „OGNIK”

Sala edukacyjna Ognik wraz z odwiedzającymi dziećmi

Od 2017 roku, w Komendzie Powiatowej PSP w Oławie działa Sala edukacyjna OGNIK. Jest to ważny element w szeroko rozumianej działalności prewencyjnej Państwowej Straży Pożarnej. Wycieczki do jednostek ratowniczo-gaśniczych cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Mogą tam poznać charakter strażackiej służby, wykorzystywany sprzęt i pojazdy pożarnicze.

Ogników w Polsce jest wiele i ciągle przybywają nowe. Poniżej mapa

 

 

 

 

Oławski OGNIK, utworzony w ramach rządowego programu „Bezpieczna +”, to kolejny element edukacji, skierowany do najmłodszych mieszkańców powiatu. Zajęcia prowadzone przez strażaków obejmują m.in. zasady bezpiecznego zachowania w domu, wykonywanie połączeń na numery alarmowe, udzielanie pierwszej pomocy, obsługę podręcznego sprzętu gaśniczego. Celem nadrzędnym prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oławskiego oraz ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych i osób poszkodowanych.

 

 

Zapraszamy do odwiedzin – poniżej zamieszamy Regulamin sali edukacyjnej OGNIK oraz formularz zgłoszeniowy.

Materiały

Regulamin Sali edukacyjnej OGNIK
OGNIK​_REGULAMIN.pdf 0.21MB
Sala edukacyjna OGNIK - karta zgłoszenia
OGNIK​_Karta​_zgłoszenia.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}